What's Playing at the Bells


The bells can be heard daily 8-9am, 12.30-1.30pm and 5pm-6pm.

Interactive Sessions are listed in the schedule below which allow the bells to be controlled with the Federation Bells App. These are generally 9:00am-12:30pm, 1:30pm-5:00pm, and 6:00pm-10:00pm daily.

Date/Time

Title

Composer

 Duration

Tuesday 10 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Wednesday 11 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:05 AM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
08:08 AM  Daydream Holly Sellers  1m 08s
08:10 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:15 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:19 AM  Little waltz Robert Hughan  0m 17s
08:19 AM  Reprise Kristian M Roberts  1m 56s
08:22 AM  Occupy, My Heart Edward Gould  9m 45s
08:31 AM  Weightless Nicholas Goulding  3m 24s
08:35 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
08:38 AM  The Bells of Birrarung Catherine Duc  0m 52s
08:39 AM  Bedtime Waltz Matt Archer  2m 30s
08:42 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:47 AM  New Monument Stina Tester  3m 40s
08:51 AM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
08:55 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:57 AM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
12:40 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:43 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
12:44 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
12:51 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
12:53 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:55 PM  Kingdom Mike Russo  3m 59s
12:59 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
01:04 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
01:07 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:16 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:24 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
01:25 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
01:27 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:06 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:10 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
05:13 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:16 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:17 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
05:19 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
05:21 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
05:23 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:27 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:28 PM  Art No War 9 Luigi Morleo  0m 38s
05:29 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
05:32 PM  Imagine John Lennon  3m 13s
05:35 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:38 PM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
05:43 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
05:49 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
05:52 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:55 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Thursday 12 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Friday 13 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:05 AM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
08:08 AM  Daydream Holly Sellers  1m 08s
08:10 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:15 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:19 AM  Little waltz Robert Hughan  0m 17s
08:19 AM  Reprise Kristian M Roberts  1m 56s
08:22 AM  Occupy, My Heart Edward Gould  9m 45s
08:31 AM  Weightless Nicholas Goulding  3m 24s
08:35 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
08:38 AM  The Bells of Birrarung Catherine Duc  0m 52s
08:39 AM  Bedtime Waltz Matt Archer  2m 30s
08:42 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:47 AM  New Monument Stina Tester  3m 40s
08:51 AM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
08:55 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:57 AM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:33 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:35 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
12:39 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:42 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
12:46 PM  Believe in the Dawn Rob Jennings  3m 44s
12:50 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
12:53 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
12:56 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:59 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
01:00 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:09 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
01:15 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
01:20 PM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
01:24 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:09 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:11 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:16 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:23 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
05:26 PM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
05:31 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:33 PM  New Monument Stina Tester  3m 40s
05:37 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
05:41 PM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
05:44 PM  Petal Depth Fabian Acuna  6m 42s
05:50 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:51 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:55 PM  Outsiders Grant Atkinson  2m 48s
05:58 PM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Saturday 14 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Sunday 15 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:05 AM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
08:08 AM  Daydream Holly Sellers  1m 08s
08:10 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:15 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:19 AM  Little waltz Robert Hughan  0m 17s
08:19 AM  Reprise Kristian M Roberts  1m 56s
08:22 AM  Occupy, My Heart Edward Gould  9m 45s
08:31 AM  Weightless Nicholas Goulding  3m 24s
08:35 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
08:38 AM  The Bells of Birrarung Catherine Duc  0m 52s
08:39 AM  Bedtime Waltz Matt Archer  2m 30s
08:42 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:47 AM  New Monument Stina Tester  3m 40s
08:51 AM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
08:55 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:57 AM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
12:40 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:43 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
12:44 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
12:51 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
12:53 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:55 PM  Kingdom Mike Russo  3m 59s
12:59 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
01:04 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
01:07 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:16 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:24 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
01:25 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
01:27 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
05:05 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:08 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:14 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:17 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
05:21 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:24 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
05:26 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
05:28 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
05:30 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:34 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:35 PM  Art No War 9 Luigi Morleo  0m 38s
05:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
05:39 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
05:44 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:47 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
05:54 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
05:56 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Monday 16 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:07 AM  Floating Matt Archer  2m 17s
08:12 AM  Monday Bells Chris Lesser  2m 58s
08:17 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:24 AM  Cocoon Aaron Eastman  3m 47s
08:30 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:34 AM  A Plus And A Minus Kristian Roberts  3m 18s
08:40 AM  Mirrors Aaron Eastman  3m 45s
08:46 AM  Waganha Gindanha Christian O’Brien  2m 53s
08:51 AM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
08:58 AM  Treading Water Number 2 Kendal Fortson  2m 19s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:33 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:35 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
12:39 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:42 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
12:46 PM  Believe in the Dawn Rob Jennings  3m 44s
12:50 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
12:53 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
12:56 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:59 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
01:00 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:09 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
01:15 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
01:20 PM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
01:24 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
05:05 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:08 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:14 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:17 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
05:21 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:24 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
05:26 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
05:28 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
05:30 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:34 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:35 PM  Art No War 9 Luigi Morleo  0m 38s
05:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
05:39 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
05:44 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:47 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
05:54 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
05:56 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Tuesday 17 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Wednesday 18 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:05 AM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
08:08 AM  Daydream Holly Sellers  1m 08s
08:10 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:15 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:19 AM  Little waltz Robert Hughan  0m 17s
08:19 AM  Reprise Kristian M Roberts  1m 56s
08:22 AM  Occupy, My Heart Edward Gould  9m 45s
08:31 AM  Weightless Nicholas Goulding  3m 24s
08:35 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
08:38 AM  The Bells of Birrarung Catherine Duc  0m 52s
08:39 AM  Bedtime Waltz Matt Archer  2m 30s
08:42 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:47 AM  New Monument Stina Tester  3m 40s
08:51 AM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
08:55 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:57 AM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
12:40 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:43 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
12:44 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
12:51 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
12:53 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:55 PM  Kingdom Mike Russo  3m 59s
12:59 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
01:04 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
01:07 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:16 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:24 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
01:25 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
01:27 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:06 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:10 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
05:13 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:16 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:17 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
05:19 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
05:21 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
05:23 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:27 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:28 PM  Art No War 9 Luigi Morleo  0m 38s
05:29 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
05:32 PM  Imagine John Lennon  3m 13s
05:35 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:38 PM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
05:43 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
05:49 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
05:52 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:55 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Thursday 19 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Friday 20 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:05 AM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
08:08 AM  Daydream Holly Sellers  1m 08s
08:10 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:15 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:19 AM  Little waltz Robert Hughan  0m 17s
08:19 AM  Reprise Kristian M Roberts  1m 56s
08:22 AM  Occupy, My Heart Edward Gould  9m 45s
08:31 AM  Weightless Nicholas Goulding  3m 24s
08:35 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
08:38 AM  The Bells of Birrarung Catherine Duc  0m 52s
08:39 AM  Bedtime Waltz Matt Archer  2m 30s
08:42 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:47 AM  New Monument Stina Tester  3m 40s
08:51 AM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
08:55 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:57 AM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:33 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:35 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
12:39 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:42 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
12:46 PM  Believe in the Dawn Rob Jennings  3m 44s
12:50 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
12:53 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
12:56 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:59 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
01:00 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:09 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
01:15 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
01:20 PM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
01:24 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:09 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:11 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:16 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:23 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
05:26 PM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
05:31 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:33 PM  New Monument Stina Tester  3m 40s
05:37 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
05:41 PM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
05:44 PM  Petal Depth Fabian Acuna  6m 42s
05:50 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:51 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:55 PM  Outsiders Grant Atkinson  2m 48s
05:58 PM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Saturday 21 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Sunday 22 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:05 AM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
08:08 AM  Daydream Holly Sellers  1m 08s
08:10 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:15 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:19 AM  Little waltz Robert Hughan  0m 17s
08:19 AM  Reprise Kristian M Roberts  1m 56s
08:22 AM  Occupy, My Heart Edward Gould  9m 45s
08:31 AM  Weightless Nicholas Goulding  3m 24s
08:35 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
08:38 AM  The Bells of Birrarung Catherine Duc  0m 52s
08:39 AM  Bedtime Waltz Matt Archer  2m 30s
08:42 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:47 AM  New Monument Stina Tester  3m 40s
08:51 AM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
08:55 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:57 AM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
12:40 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:43 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
12:44 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
12:51 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
12:53 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:55 PM  Kingdom Mike Russo  3m 59s
12:59 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
01:04 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
01:07 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:16 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:24 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
01:25 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
01:27 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
05:05 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:08 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:14 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:17 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
05:21 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:24 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
05:26 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
05:28 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
05:30 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:34 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:35 PM  Art No War 9 Luigi Morleo  0m 38s
05:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
05:39 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
05:44 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:47 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
05:54 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
05:56 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Monday 23 October
08:00 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:07 AM  Floating Matt Archer  2m 17s
08:12 AM  Monday Bells Chris Lesser  2m 58s
08:17 AM  Waterways Ludovico Einaudi  4m 20s
08:24 AM  Cocoon Aaron Eastman  3m 47s
08:30 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:34 AM  A Plus And A Minus Kristian Roberts  3m 18s
08:40 AM  Mirrors Aaron Eastman  3m 45s
08:46 AM  Waganha Gindanha Christian O’Brien  2m 53s
08:51 AM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
08:58 AM  Treading Water Number 2 Kendal Fortson  2m 19s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:33 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
12:35 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
12:39 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:42 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
12:46 PM  Believe in the Dawn Rob Jennings  3m 44s
12:50 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
12:53 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
12:56 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
12:59 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
01:00 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
01:09 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
01:15 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
01:20 PM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
01:24 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
05:05 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:08 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
05:14 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
05:17 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
05:21 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:24 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
05:26 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
05:28 PM  The Chimes of the Federation Chris Lamb  1m 48s
05:30 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:34 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
05:35 PM  Art No War 9 Luigi Morleo  0m 38s
05:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
05:39 PM  Waves Valentin Villard  5m 41s
05:44 PM  Parkville Suite Trevor Adelson  2m 27s
05:47 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
05:54 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
05:56 PM  Can’t Figure You Out Bernard de la Coeur  3m 12s
06:00 PM  Interactive Session  04:00
Tuesday 24 October
08:00 AM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
08:08 AM  Curn 2 Archer Moore  2m 14s
08:11 AM  Whispers John Coutts  5m 46s
08:17 AM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
08:21 AM  Bell Final Vincent Dwyer  4m 35s
08:26 AM  Rhapsody For Upside Down Australians Bells Matt Westwood  4m 44s
08:31 AM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
08:33 AM  Suspended Animation Rob Jennings  1m 35s
08:35 AM  A Homecoming Josh Mitchell  3m 05s
08:38 AM  Momentum Kristian Roberts  1m 54s
08:40 AM  Daybreak at Birrarung Marr Rob Waring  4m 47s
08:45 AM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
08:50 AM  Plum Blossom Julian Yu  4m 44s
08:55 AM  Mantra Chris ONeill  1m 59s
08:57 AM  Moon Waltz – Sun Dance Benedikt Brydern  3m 13s
09:00 AM  Interactive Session  03:30
12:30 PM  Call to Prayer John Coutts  6m 02s
12:36 PM  Ripples Celeste Moore  2m 26s
12:39 PM  Disintegration Matthew Hadley  3m 07s
12:42 PM  Captain Cook Dennis Wilkinson  0m 36s
12:43 PM  Cumbia Train Bryan M Phillips  2m 43s
12:46 PM  Lotus David Kotlyar  3m 30s
12:49 PM  Garden of Bronze Peggy Polias  2m 08s
12:52 PM  The Birrarung Rag John Coutts  4m 00s
12:56 PM  Clockworkz Harry Williamson  8m 02s
01:04 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
01:08 PM  Inner Child Sergio Valenzuela  4m 19s
01:13 PM  Floating Matt Archer  2m 17s
01:15 PM  Torn Curtains Robin Schlochtermeier  6m 28s
01:22 PM  Athens Ethan Iverson  3m 55s
01:26 PM  Motif Nathan Power  3m 11s
01:29 PM  The Bellringer Kevin Moroney  0m 41s
01:30 PM  Interactive Session  03:30
05:00 PM  Welcome Song Steve Falk  3m 51s
05:04 PM  Whispers John Coutts  5m 46s
05:10 PM  A Festival Fanfare Will Larsen  2m 12s
05:12 PM  Transitive Bells Barney McAll  8m 41s
05:21 PM  Ba Ban Julian Yu  2m 43s
05:24 PM  A Spark A Sparrow N Van Cuylenburg  3m 57s
05:28 PM  Gelatinous Cyborg John Coutts  2m 18s
05:31 PM  Happiness and Joy Cassandra Fixter  0m 40s
05:32 PM  Purple Daze Daryl Wallis  4m 28s
05:36 PM  All Bells That Ends Well James Henry  5m 26s
05:42 PM  Federation Celebration Robert Ashbridge  3m 22s
05:45 PM  I Climb Karen Berger  1m 32s
05:47 PM  Morning Burton Goldstein  3m 56s
05:51 PM  Bella Campanella Dennis Wilkinson  1m 28s
05:53 PM  Mediterranean’s Lamentations Xenia Konstadinidou  4m 55s
05:58 PM  Danse Mystique Rob Jennings  1m 52s
06:00 PM  Interactive Session  04:00